Kliknij, aby powiększyć26 maja wszystkie mamy, mamusie i matki obchodzą swoje święto. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin, chcąc uczcić ten wyjątkowy dzień, zaprosiła w swe progi włoskiego piosenkarza osiadłego w Inowrocławiu, Andreę Lattierii. Koncert odbył się 20 maja 2015 roku i zgromadził w czytelni biblioteki rekordową liczbę widzów.

Pan Lattieri pochodzi z Sycylii. Jego drogi życiowe sprowadziły go do Polski, do Inowrocławia, gdzie spotkał swoją obecną żonę i wciąż mieszka, regularnie koncertując. Jego recitale włoskich piosenek cieszą się dużym powodzeniem, w końcu kto z nas nie podśpiewuje czasem pod nosem takich hitów jak :”Felicita” czy ”Volare”? Pan Lattieri bardzo dobrze posługuje się językiem polskim, jest osobą bardzo kontaktową i przyjazną, i jak się okazało podczas koncertu w bibliotece – jest również doskonałym showmanem.

Jak wiadomo, mama jest dla Włochów osoba bardzo ważną, często najważniejszą na świecie, zatem repertuar piosenek o matce z tego kraju jest bardzo bogaty. Większość z nich zaprezentował podczas swego koncertu Pan Lattieri, wzbogacając występ znanymi włoskimi przebojami. Z powodzeniem udało mu się rozruszać publiczność, która śpiewała i klaskała razem z nim. Piosenkarz schodził ze sceny, zapraszał widzów do wspólnego śpiewania, zdarzało mu się nawet zatańczyć. Na koniec Pan Lattierii zaśpiewał piosenkę po polsku, doskonale znany wszystkim hit: „Nie płacz, kiedy odjadę”. Śpiewali wszyscy.

Podsumowując, był to bardzo udany koncert. Kto nie był, niech żałuje, do biblioteki bowiem naprawdę warto przychodzić.

Olga Gralak-Ćwikła