Kliknij, aby powiększyć12 kwietnia 2015 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Czekolady. Właśnie z tej okazji do piechcińskiej książnicy 15 maja 2015 r. przybyli uczniowie III klasy szkoły podstawowej ZPS w Piechcinie wraz z wychowawcą, panią Justyną Michalak na lekcję biblioteczną pn. „O historii czekolady słów kilka”.

Na początku spotkania dzieci wysłuchały wiersza Danuty Wawiłow pt. „Zapach czekolady”. Następnie obejrzały ciekawą prezentację multimedialną na temat historii czekolady, dowiadując się wielu ciekawostek o początkach tego słodkiego przysmaku, kiedy czekolada pojawiła się w Europie, w Polsce, także o rodzinie Wedlów, którzy z małej cukierni stworzyli nowoczesne czekoladowe imperium. Na uwagę zasługuje fakt, iż Bolesław Prus i Henryk Sienkiewicz bywali w ich pijalni czekolady. Trzecioklasiści zobaczyli również online Atelier E. Wedel, a także czekoladowe fantazje w Muzeum Czekolady.

Oczywiście nie mogło obejść się bez degustacji różnego rodzaju czekolad E. Wedel. Chyba wszyscy zgodzą się z tym, że czekolada poprawia nastrój i rozjaśnia umysł. Nic dziwnego, że na twarzach dzieci pojawił się uśmiech. W lekcji bibliotecznej uczestniczyło 20 osób.

Dorota Witkowska

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg