Kliknij, aby powiększyćZagadki literackie i literatura dla najmłodszych, to dominujące tematy ostatnich spotkań w bibliotece dla zorganizowanych grup szkolnych . Lekcje biblioteczne w Oddziale dla dzieci i młodzieży 18.05 i 19.05.2015 r. przeznaczone były dla uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 2 klas I a, I b ,I c, I d, I e z opiekunami.

Dzieci witane były przez Dyrektora biblioteki Panią Grażynę Szafraniak, która przekazywała informację ogólną dotyczącą funkcjonowania biblioteki i oprowadzała po przestrzeni bibliotecznej. Następnie zasadnicza część lekcji pt. „ABC to się wie” odbywała się w Oddziale dla dzieci i miała charakter warsztatowy .

Na podstawie przeczytanego teksu przez Bibliotekarkę , dzieci bawiły się w kalambury, odgadywały zagadki . Obdarowane zostały zakładkami edukacyjnymi i promującymi literaturę dziecięcą przywiezionymi przez bibliotekarzy z Targów Książki oraz specjalnie przygotowanymi obrazkami sowy i bociana ,które wracały pokolorowane przez dzieci na przygotowywaną w Oddziale wystawę . W drugim tygodniu otwartych drzwi w bibliotece, z tej formy upowszechnieniowej zbiory biblioteczne skorzystało 120 uczniów.

Stanisława Ciesielska