Kliknij, aby powiększyćDnia 26 maja 2015 r. w piechcińskiej bibliotece gościliśmy artystów z Krakowa, którzy wystawili spektakl teatralny pt. „Wilk i Zając”, wykorzystując postaci z popularnego rosyjskiego filmu animowanego pt. „Ja ci pokażę” Wiaczesława Kotionoczkina. W przedstawieniu uczestniczyli uczniowie klas pierwszych i drugich szkoły podstawowej ZPS w Piechcinie.

W trzech komicznych epizodach Zając, odgrywając rolę właściciela restauracji, stomatologa oraz policjanta, spotykał się z Wilkiem. Spektakl teatralny rozśmieszył młodych widzów do łez, przy okazji ucząc ich zasad grzeczności, bezpieczeństwa, a także stosownego zachowania się w konkretnych sytuacjach życiowych. Dzieci również miały okazję współtworzyć przedstawienie, otrzymując konkretne role do odegrania. Z pewnością „Wilk i Zając” w wykonaniu Art-Re dostarczył wszystkim niesamowitych wrażeń estetycznych. Spektakl teatralny obejrzało 71 osób.

Dorota Witkowska