Kliknij, aby powiększyć20.05.2015 r. grupa dzieci klas II a i b ze Szkoły Podstawowej Nr 2 wzięła udział w lekcji bibliotecznej zorganizowanej przez Oddział dla dzieci i młodzieży. Tym razem garść podstawowych informacji związanych z funkcjonowaniem biblioteki i zgromadzonej literatury przekazana przez bibliotekarzy, poszerzona była o ćwiczenia z tabletami.

Pani Olga Gralak Ćwikła tzw. „Master Tablet” pracownik czytelni w naszej bibliotece, opowiedziała dzieciom o aplikacjach , które zawarte są w tabletach przeznaczonych dla nich oraz innych funkcjach edukacyjnych tych urządzeń. Uczestnicy zajęć podzieleni na grupy mieli możliwość pracy warsztatowej na tabletach. Spotkanie było formą zabawy na wstępne rozpoznanie możliwości kolejnych nowych urządzeń dla czytelników, a dostępnych w bibliotece. Dzieci bardzo zaangażowały się w również w zabawę zagadki literackie. Wszystkich uczestników panie bibliotekarki obdarowały materiałami promocyjnymi. które przywiozły z Targów Książki z Warszawy.

Stanisława Ciesielska