Konkurs z okazji Nocy Świętojańskiej. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału.

Obrazek przedstawiający ludzi tańczących w koło ogniska wieczorową porą

Regulamin konkursu na strój „Świtezianki”

Postanowienia ogólne

Konkurs jest organizowany na zasadach określonych niniejszym regulaminem i zgodnie
z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa.

1. Organizator

1.1. Organizatorem konkursu jest Partnerstwo - „Tradycja - Kultura - Nowoczesność”, którego liderami w tym działaniu są Miejski Dom Kultury oraz Biblioteka Publiczna Miasta
i Gminy w Barcinie.

1.2. Regulamin konkursu dostępny jest na stronach internetowych Biblioteki http://www.biblioteka.barcin.com.pl/, Urzędu Miejskiego w Barcinie www.barcin.pl
i Miejskiego Domu Kultury http://www.mdkbarcin.com.pl/

1.3. Konkurs realizowany jest w ramach organizacji festynu kulturalnego pt.: „Noc Świętojańska – Raz na ludowo”.

2. Warunki uczestnictwa

2.1. W konkursie udział mogą wziąć osoby pełnoletnie lub nieletnie, ale za zgodą prawnego opiekuna.

2.2. Konkurs kierowany jest do osób indywidualnych, w konkursie nie mogą brać udziału zespoły.

2.3. Biorąc udział w konkursie uczestnik wyraża zgodę na zastosowanie się do niniejszego regulaminu.

2.4. Organizator zastrzega sobie prawo do rejestracji przebiegu konkursu, oraz do wykorzystania wizerunku i danych osobowych (imię i nazwisko, wiek) wybranych uczestników konkursu do promocji działalności Partnerstwo - „Tradycja – kultura – nowoczesność”,

2.5. Warunkiem udziału w konkursie jest przebranie się w strój nawiązujący do postaci „Świtezianki” . Uczestnicy mogą korzystać z gotowych elementów strojów. Strój nie musi być wykonany własnoręcznie.

2.6. Zgłoszenie uczestnictwa w konkursie należy dokonać 27 czerwca 2015 roku podczas trwania Festynu kulturalnego „Noc Świętojańska - Raz na ludowo” – przy scenie,
u wyznaczonego pracownika BPMiG w Barcinie.

3. Czas i miejsce rozstrzygnięcia konkursu

3.1. Konkurs odbędzie się i rozstrzygnięty zostanie w dniu 27 czerwca 2015 roku, na Placu
1 Maja w Barcinie ok. godziny 18:00.

4. Ocena oraz nagrody

4.1. Konkurs rozstrzygany będzie w 2 kategoriach wiekowych:

- dzieci i młodzież do lat 15

- młodzież po 15 roku życia i dorośli

4.2. Jury powołane przez organizatora wyłoni po jednym zwycięzcy z każdej kategorii.

4.3. Ocenie konkursu podlega: jak najlepsze odwzorowanie postaci, pomysłowość, wkład pracy.

4.4. W konkursie zostanie przyznana nagroda dla zwycięzcy w każdej z kategorii wiekowej.

4.5. Warunkiem otrzymania nagrody jest jej osobisty odbiór w dniu realizacji konkursu.

5. Postanowienia końcowe

5.1. Organizator zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za zdarzenia uniemożliwiające prawidłowe przeprowadzenie konkursu, których nie był w stanie przewidzieć, lub którym nie mógł zapobiec, w szczególności w przypadku zaistnienia zdarzeń losowych w tym siły wyższej.

5.2. Organizator zastrzega sobie prawo zmiany postanowień niniejszego regulaminu
w przypadku zmian przepisów prawnych lub innych istotnych zdarzeń mających wpływ na organizowanie konkursu.

5.3. Postanowienia niniejszego regulaminu są wyłączną podstawą prowadzenia konkursu,
a ich wykładnia i interpretacja należy wyłącznie do organizatora konkursu.

5.4. Kwestie nie unormowane niniejszym regulaminem, a dotyczące konkursu rozstrzyga organizator konkursu.

5.5. Niniejszy regulamin wchodzi w życie z dniem rozpoczęcia konkursu i obowiązuje do czasu jego zakończenia.