Kliknij, aby powiększyć W dniu 4 lipca odbył się w Mamliczu piknik rodzinny „Powitanie wakacji” organizowany wspólnie przez Bibliotekę Publiczną Filia Mamlicz, Świetlicę MDK, Radę Sołecką i OSP Mamlicz. Na przybyłych czekały liczne atrakcje min. dmuchana zjeżdżalnia, trampolina, basen z piłeczkami. Firma Kapral-Car udostępniła samochód, który można było ozdobić kolorowym graffiti.

Powstały piękne rysunki w wykonaniu dzieci, dorosłych i druhen z OSP Barcin. Liczne zabawy i animacje prowadził Teatr Uliczny Santo Fuego, który nie tylko malował twarze ale również rozdawał piękne balonowe kwiaty. Chętni mogli nauczyć się kręcić talerzami, puszczać ogromne bańki i żonglować piłeczkami. Druhny OSP Barcin prowadziły ćwiczenia strażackie, natomiast druhowie z OSP Mamlicz serwowali kiełbaski z grilla oraz przewozili chętne dzieci wozem strażackim. Oprócz kiełbasek liczni przybyli na rodzinny piknik częstowani byli lodami, słodyczami oraz napojami. W ten upalny dzień można było się schłodzić przy kurtynie wodnej. Piknik zakończył się roztańczoną zumbą poprowadzoną przez panią Bogusię Lewandowską. Wszystkie przygotowane atrakcje cieszyły się dużym zainteresowaniem, tym szczególnie, że były darmowe. Piknik rodzinny odwiedziło ponad 100 dzieci wraz z osobami dorosłymi.

Edyta Dypolt