Kliknij, aby powiększyć W dniu 21 lipca w siedziba książnicy w Mamliczu została opanowana przez pasjonatów gier planszowych. Dzieci zapoznały się z grami, tymi bardziej i mniej znanymi, w które mogły same zagrać. Miały również okazję samemu zaprojektować grę planszową pt. „Wycieczka po Mamliczu”.

Podzieleni na dwie drużyny wymyślali zasady gry, wygląd pionków i planszy. Nie zabrakło w grze tak ważnych miejsc dla okolicznych mieszkańców jak szkoła, biblioteka, świetlica czy sklep. Chłopcy, którzy są miłośnikami motoryzacji, na swojej planszy umieścili także siedzibę firmy „Kapral-Car”. Obydwie gry zawierały utrudnienia np. karty z pytaniami oraz udogodnienia np. pola z bonusami. Aby gracz mógł dalej przejść musiał odpowiedzieć np. jak ma na imię pani świetlicowa, czy ile jest stanowisk komputerowych w bibliotece. Za pomoc w bibliotece, jak i panu Sołtysowi miało się dodatkowy ruch lub rzut kostką. W zajęciach uczestniczyło 18 osób, które były częstowane słodyczami i napojami. Spotkanie zakończyło się zabawą w chowanego na terenie Świetlicy MDK.

Edyta Dypolt