Kliknij, aby powiększyćKuferek bibliotecznych wakacyjnych niespodzianek w Oddziale dla dzieci wzbogacił się o spotkania z językiem angielskim . Do biblioteki zgłosił się młody mieszkaniec Barcina, student filologii angielskiej Marcin Graczyk. Zaproponował pomoc przy zajęciach w bibliotece. Po rozmowie z Dyrektorem Grażyną Szafraniak i Stanisławą Ciesielską z Oddziału dla dzieci i młodzieży ustalono udział wolontariusza w cyklicznych krótkich spotkaniach z dziećmi podczas zajęć wakacyjnych i konwersacje po angielsku .

Pierwsze spotkanie 06.08.2015r.6 sierpnia okazało się strzałem w dziesiątkę. Przygotowana zabawa „Wakacyjne safari z elementami języka angielskiego” spowodowała, że dzieci szybko nawiązały dobry kontakt z Panem Marcinem, nie kryjąc zadowolenia z tej znajomości .Predyspozycje , pedagogiczne podejście do uczestników zajęć i doskonała znajomość języka angielskiego to atuty ,które dają przekonanie, że wakacyjna przygoda z angielskim w bibliotece i młodym kolejnym wolontariuszem, pozwoli stworzyć cykl spotkań zabaw na żywo z angielskimi słowami. W naszej bibliotece oprócz kursu on-line Funenglish będzie to innowacyjna forma edukowania młodych czytelników w zakresie posługiwania się językiem angielskim na co dzień .

Stanisława Ciesielsk