Kliknij, aby powiększyć10 stycznia 2016 roku odbył się kolejny, już dwudziesty czwarty finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podobnie jak w roku ubiegłym, w działania Orkiestry włączyła się Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin, uczestnicząc w akcji „Biblioteki to miejsca przyjazne sztabom WOŚP”. Podczas barcińskiego finału Orkiestry biblioteka we współpracy z lokalnym sztabem WOŚP przygotowała kiermasz książek pod hasłem „Zagraj sercem, za złotówkę lub więcej”, z którego całkowity dochód został przekazany na cele Wielkiej Orkiestry. Kiermasz odbył się podczas finału WOŚP na Hali Widowiskowo-Sportowej w Barcinie.

Książki przeznaczone na kiermasz pochodziły z darów czytelników. Można było je zakupić za symboliczną złotówkę, jednak większość kupujących wrzucała do skarbonki znacznie większe kwoty. Niektórzy odchodzili z rękami pełnymi książek. Niemal wszystkie pozycje przeznaczone na kiermasz – wśród nich beletrystyka, literatura dla dzieci, książki popularnonaukowe czy publikacje związane z regionem zostały wyprzedane.

Z satysfakcją i radością informujemy, że podczas akcji udało się nam zebrać kwotę 1 113 zł, czyli dwukrotnie więcej niż w roku ubiegłym. W skarbonce znalazło się również sporo waluty obcej, której wartość jest jeszcze nie oszacowana, spodziewamy się więc, że zebrana przez nas kwota powiększy się.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przekazali książki na kiermasz oraz tym, którzy je zakupili barcińskiego finału 2016, dzięki czemu dołożyli swoją cegiełkę do wielkiego dzieła, jaką jest WOŚP.

Olga Gralak -Ćwikła

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg