Kliknij, aby powiększyć9 stycznia 2016 roku w murach Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin gościli szachiści, biorący udział w IMAGO Noworocznym Turnieju Szachowym. Turniej zorganizowany przez Zespół Szkół nr 1 w Barcinie oraz bibliotekę przy wparciu finansowym firmy IMAGO, zgromadził ponad czterdziestu graczy z Polski oraz Rosji. Sędzią głównym zawodów był Hubert Łukomski.

Po wielu godzinach zmagań wyłoniono zwycięzcę turnieju, którym został Krzysztof Żołnierowicz (Gambit Świecie). Kolejne miejsca zajęli Przemysław Szmyd (Hetman Michałowice) oraz Waldemar Starzyński (Chemik Bydgoszcz). W kategorii szkół podstawowych zwycięstwo przypadło Stanisławowi Paprockiemu (Chemik Bydgoszcz), zaś w kategorii szkół ponadpodstawowych – Borysowi Paliwodzie (Baszta Żnin). Najlepszym zawodnikiem z Barcina okazał się być Wiktor Tański.

Wszystkim laureatom oraz uczestnikom turniej serdecznie gratulujemy!

Olga Gralak -Ćwikła

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg