Kliknij, aby powiększyćSwoją biblioteczną przygodę dzieci z grupy przedszkolnej „Kraina zabaw” rozpoczęły od zwiedzania biblioteki. Przewodnikiem była Dyrektor Grażyna Szafraniak , która pokazała maluchom czytelnię, wypożyczalnię dla dorosłych oraz oddział dla dzieci i młodzieży. Mali zwiedzający wraz z nauczycielkami: Adrianną Wesołowską, Oliwią Zabłocką i Katarzyną Basińską mieli też okazję obejrzeć wystawę prac ręcznych o tematyce świątecznej.

Maluchy zafascynowane były pięknymi, kolorowymi książkami-zabawkami zaprezentowanymi przez bibliotekarkę Stanisławę Ciesielską w części biblioteki przeznaczonej dla najmłodszych. Żywo reagowały na prezentowane teksty i z ochotą opowiadały o ilustracjach oglądanych książek. Poznały również książki mówione, czyli e-booki dla dzieci i posłuchały fragmentów opowieści. Dowiedziały się także, że biblioteka jest swoistym miejscem również dla zabawy, o czym świadczą gry planszowe o różnej tematyce i maskotki.

Pani Stasia opowiedziała też przybyłym o tym, że w bibliotece organizowane są cykliczne zajęcia dla dzieci , tzw. Rozmaitości biblioteczne, podczas których odbywają się warsztaty plastyczne, edukacyjne, artystyczne i inne. Zdziwienie, a zarazem dużą frajdę wzbudził „magiczny piasek”- masa piaskowa do zabawy. Spotkanie zakończyło się wspólną zabawą.

Dzieci, które jeszcze nie korzystają z biblioteki złożyły entuzjastyczne deklaracje częstego odwiedzania gościnnych progów książnicy, korzystania z jej księgozbioru i szerokiej oferty kulturalno-edukacyjnej.

M.T-Szczepańska

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG