Kliknij, aby powiększyćBiblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin co roku wyłania spośród swoich użytkowników Czytelnika Roku oraz Młodego Czytelnika Roku biblioteki głównej oraz Filii nr 1 i Filii w Mamliczu. Nagradzani są czytelnicy, którzy nie tylko wypożyczają duże ilości książek, ale i też aktywnie uczestniczą w życiu biblioteki.

Czytelnikiem Roku 2015 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcina została pani Grażyna Kozłowska, która wypożyczyła w 2015 roku 263 książek. Pani Grażyna preferuje literaturę polską, lubi także biografie i powieści historyczne. Czynnie uczestniczy w Dyskusyjnym Klubie Książki dla dorosłych w Barcinie, oraz spotkaniach Klubu Polskiej Książki, prowadzonym przez p. Jadwigę Stróżykiewicz. Jest częstym gościem na spotkaniach organizowanych przez bibliotekę.

Młodym Czytelnikiem Roku 2015 roku w Oddziału dla Dzieci i Młodzieży BPMiGB zostali Daria i Mikołaj Pender. Rodzeństwo bierze udział w projektach czytelniczych organizowanych przez oddział, oboje wypożyczają bajki, poezję dla dzieci oraz książki o różnych technikach prac ręcznych.

Czytelnikiem Roku 2015 i Młodym Czytelnikiem Roku 2015 Filii Mamlicz zostały odpowiednio: Paulina Torba-Górska i Magdalena Trela. Ulubionym rodzajem literatury Pani Pauliny są powieści kryminalne; ponadto czytelniczka aktywnie uczestniczy w działalności Filii Mamlicz, pomagając organizować spotkania dla dzieci. Magdalena Trela również jest częstym gościem filii w Mamliczu; czytanie książek jest jej pasją i życzymy jej, by tak pozostało.

Tytuł Czytelnika Roku 2015 w Filii nr 1 przyznano Pani Halinie Paciorek, natomiast Młodego Czytelnika Roku w Filii nr 1 przypadło Mikołajowi Szybczyńskiemu. Pani Halina czytuje głównie powieści, Mikołaj natomiast książki przygodowe. Oboje są aktywnymi uczestnikami spotkań i warsztatów organizowanych w Filii nr 1.

Nagrodzeni w konkursie otrzymali z rąk dyrektor biblioteki Grażyny Szafraniak pamiątkowe dyplomy oraz grawertony, jak również nagrody książkowe. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Olga Gralak -Ćwikła

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg