Kliknij, aby powiększyćWśród artystów występujących regularnie w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin jednymi z najbardziej ulubionych przez publiczność są Państwo Wanda i Eugeniusz Rzyscy z Bydgoszczy, występujący razem z córką Aleksandrą. Trio tworzy rodzinny zespół aktorski, specjalizujący się w koncertach tematycznych wzbogacanych scenami kabaretowymi.

13 stycznia 2015 roku zespól Rzyskich wystąpił w bibliotece po raz kolejny, gromadząc widownię w liczbie niemal stu osób.

Wstępem do spotkania było wręczenie nagród w konkursach „Czytelnik Roku 2015” i „Młody Czytelnik Roku 2015”, organizowanych przez bibliotekę. Po krótkiej ceremonii nadszedł czas na występ państwa Rzyskich. Tematem ich spektaklu zatytułowanego „Kolędowanie” były święta Bożego Narodzenia, świąteczne pieśni i kolędy. Główną częścią występu były pieśni świąteczne, śpiewane przez rodzinne trio, przy akompaniamencie gitary p. Eugeniusza. Widzowie zebrani w czytelni biblioteki wysłuchali najsłynniejszych kolęd i pastorałek, oraz pełnych zadumy wypowiedzi o sensie Świąt Bożego Narodzenia. Goście dali się podnieść świątecznemu nastrojowi i śpiewali razem z aktorami.

Nie zabrakło także akcentów humorystycznych – rozbawienie widzów wywołały krótkie scenki kabaretowe, odegrane przez p. Wandę, p. Eugeniusza oraz ich córkę. Skecze, pełne nawiązań do aktualnej sytuacji politycznej i społecznej, ze swadą pokazywały smaczki i absurdy polskiej codzienności. Aktorskie trio wykazało spore talenty komediowe, wywołując wśród publiczności niekontrolowane wybuchy śmiechu.

Występ aktorów nagrodzony został owacjami na stojąco, widzowie poprosili także o bisy. Państwo Rzyscy spełnili prośbę, śpiewając piosenkę o tematyce noworocznej, napisanej i skomponowanej przez p. Eugeniusza. Widzowie, zachwyceni spotkaniem, już zapowiadają swoją obecność na następnym występie rodzinnego trio.

Olga Gralak -Ćwikła

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg