Kliknij, aby powiększyćW środę, 13 stycznia 2016 r. w piechcińskiej książnicy odbył się wernisaż prac artystycznych pn. „Moje sprawne ręce” pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Barcinie pod kierunkiem pani Zofii Mikulskiej, instruktorki terapii zajęciowej tejże placówki.

Wystawa prezentuje rysunki, obrazy (wykonane różnorodną techniką z wykorzystaniem farb i wełny), wazony (ozdobione muszelkami, orzeszkami, skrawkami materiałów, suszonymi liśćmi oraz kolorowym sznurkiem), ozdoby bożonarodzeniowe - stroiki, choinki, dzwonki z wikliny papierowej, szopki betlejemskie zrobione z niekonwencjonalnych materiałów (huba drzewna, słoma, wosk), a także bombki (z papieru, ze wstążek oraz nici), anioły z gipsu, makaronowe ozdoby na choinkę, kartki świąteczne.

Podczas wernisażu pensjonariusze recytowali również wiersze własnego autorstwa, a także dzieła literackie Adama Mickiewicza i Adama Asnyka. Natomiast pani Zofia Mikulska opowiedziała przybyłym użytkownikom biblioteki o działalności terapii zajęciowej DPS-u.

Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Można ją oglądać do końca stycznia w czytelni biblioteki. W spotkaniu wzięło udział 21 osób.

Dorota Witkowska