Kliknij, aby powiększyćW ramach zajęć z dziećmi, w okresie ferii zimowych, we wtorek 19 stycznia 2016 r. piechcińska biblioteka wspólnie ze świetlicą Miejskiego Domu Kultury w Piechcinie zorganizowały warsztaty plastyczne pn. „Karnawałowe inspiracje”.

Ponieważ karnawał wciąż jeszcze trwa, postanowiliśmy zrobić maski, które można nosić na bale przebierańców. Na początku spotkania wszyscy otrzymali szablony masek, które trzeba było odrysować na kartce z bloku technicznego, a następnie wyciąć łącznie z otworami na oczy. W dalszej części zajęć dzieci ozdabiały maski według własnego pomysłu. Przyklejano materiały dekoracyjne (np. kwiatki, serduszka, kropki wycięte z kolorowych wycinanek, czy paski z krepiny). Niektórzy dorysowywali pisakami różne detale. Aby maski były jeszcze ciekawsze, uczestnicy spotkania posypali je brokatem. W ten sposób powstały oryginalne maski karnawałowe, z których wszyscy byli zachwyceni.

W tym dniu odbyły się również zabawy edukacyjne przy słodkim poczęstunku (zimowa krzyżówka i rebusy) oraz grupowe („Rozwijające się historie” oraz „Tajny obiekt”).

Dorota Witkowska

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG7.JPG8.JPG