Kliknij, aby powiększyćW piątek 15.01.2016 roku w naszej bibliotece odbył się bal karnawałowy, który zorganizowany został dla uczestników projektu „Rodzinne czytanie – Edukowanie przez czytanie”. Tego dnia czytelnia biblioteki zamieniła się w salę balową. Salę przyozdobiły różnokolorowe serpentyny i balony. Zjawiskowy wygląd sali, wprowadził dzieci w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy, do której uroczyście zaprosiła Dyrektor biblioteki Grażyna Szafraniak wraz z prowadzącym imprezę aktorem z grupy teatralnej „Edu – Artis” z Krakowa.

Uczestnicy projektu byli przebrani w kolorowe stroje, wcielili się w bohaterów znanych bajek. Aktorzy wybrali Króla i Królową Balu, czyli dzieci które najlepiej ich zdaniem bawiły się podczas spotkania. Królową balu została Zosia Forgiel, a Królem Wiktor Niedbalski. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie! Aktorzy urozmaicali zabawę ciekawymi konkursami, a zwycięzcy byli nagradzani balonowymi figurkami.

Na koniec balu wykonano pamiątkowe zdjęcie uczestników projektu oraz ich opiekunów w karnawałowych przebraniach.

Niestety radosna zabawa musiała się skończyć. Dzieci zostały obdarowane słodyczami i zadowolone, pełne wrażeń wróciły do swoich domów.

Dodatkowo podczas balu została przyznana całoroczna nagroda „Młodego Czytelnika Roku” w właściwie czytelników, którymi zostali Daria i Mikołaj Pender. Otrzymali w nagrodę dyplom z gratulacjami oraz książkę dzięki, której wieczory w ich domu nie będą nudne. W balu uczestniczyło 125 osób.

Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby nasza wspólna zabawa karnawałowa udała się, serdecznie dziękujemy!

Justyna Pałka