Kliknij, aby powiększyć22.01.2016r. w Oddziale dla dzieci i młodzieży odbyły się kolejne zajęcia pt. „Eko – Badacze” – poznajemy nasze środowisko i okolicę. Uczestnicy spotkania wraz z Panią Anną Popielarz – Olszak i Justyną Pałka wybrały się na wycieczkę terenową. Po drodze dzieci starały się zapamiętać jak najwięcej nazw ulic, którymi poruszały się po mieście oraz rozpoznawały nazwy różnych ważnych budynków, miejsc i instytucji znajdujących się na osiedlu.

W parku rozegraliśmy bitwę śnieżną. Kolejnym zadaniem podczas spaceru było ulepienie bałwana. Niestety śnieg był mocno zmrożony i nie udało nam się ulepić zbyt dużego bałwanka. Jednak próba została podjęta. Gdy wróciliśmy do biblioteki czekała na nas słodka niespodzianka i cieplutka herbatka. Na zakończenie zajęć dzieci narysowały swoje wymarzone bałwany jakie chciałby jeszcze stworzyć podczas ferii. Z obrazkowych bałwanków powstała piękna wystawa, którą można podziwiać w oddziale dla dzieci i młodzieży barcińskiej biblioteki. Kolejne zajęcia odbędą się już 26 stycznia 2016 roku w godzinach od 11:00 do 13:00.

Justyna Pałka