Kliknij, aby powiększyćW środę 20 stycznia 2016 r. zajęcia biblioteczne, w ramach współpracy, odbyły się ponownie w piechcińskiej świetlicy Miejskiego Domu Kultury. Tym razem były to warsztaty krawieckie pn. „Tańcowała igła z nitką” pod kierunkiem pań z Pracowni „ART – Kujawy” w Piechcinie: Barbary Różańskiej, Marii Harwozińskiej i Danuty Prusinowskiej.

W trakcie spotkania dzieci pod okiem klubowiczek uczyły się przyszywać guziki (z jedną, dwiema i czterema dziurkami). Czynność bardzo prosta, ale wbrew pozorom okazuje się, że młodzi ludzie mają problem nawet z przyszyciem guzika. Podczas warsztatów uczestnicy zajęć również dobierali kolor nitki i guzika do materiału oraz odmierzali nitkę i nawlekali igłę. Dzieci wyszywały także serwetki. Bardzo praktyczne spotkanie. Wszyscy byli usatysfakcjonowani.

Dorota Witkowska

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG7.JPG8.JPG9.JPG10.JPG