Kliknij, aby powiększyćW dniu 26 stycznia w świetlicy wiejskiej w Mamliczu odbyły się kolejne zajęcia feryjne dla dzieci i młodzieży. Świetlica MDK wraz z Biblioteką Publiczną przygotowały warsztaty plastyczne oraz kulinarną niespodziankę. Z powodu zbliżającego się święta zakochanych uczestnicy spotkania przygotowywali walentynkowe drzewka.

Mimo, że czerwony jest kolorem miłości to dzieci do swoich prac wykorzystały także inne kolory. Dzięki ich kreatywności powstały tęczowe serduszka, które będą mogły wręczyć bliskiej osobie. W drugiej części zajęć dzieci zmierzyły się z bałwanem. Za oknem ocieplenie i śniegu brak, dlatego też do budowy bałwana wykorzystano plastikowe kubeczki oraz spinacze. W feryjnych zajęciach świetlicę i bibliotekę wspierają panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Mamliczu. Pani Krystyna Zakaszewska i Pani Jadwiga Szmyt upiekły przepyszną pizzę. Uczestnicy zajęć nie tylko mogli skosztować ten kulinarny przysmak ale również mieli okazję podziwiać prace rękodzieła pań z KGW Mamlicz, których wystawa obecnie znajduje się w siedzibie świetlicy.

Edyta Dypolt