Kliknij, aby powiększyćOd października 2015 roku w Świetlicy MDK w Złotowie znajduje się punkt biblioteczny. Mieszkańcy Złotowa nie muszą dojechać do biblioteki w Mamliczu czy w Barcinie aby wypożyczyć książkę, gdyż obecnie mają je na miejscu. Dla chętnych czytelników przygotowane są książki dla dzieci, literatura piękna dla dorosłych, a także poradniki kulinarne czy poradniki technik plastycznych.

W ramach współpracy Biblioteki Publicznej Filia Mamlicz i Świetlicy MDK Złotowo bibliotekarz Edyta Dypolt przeprowadziła zajęcia origami. Każdy chętny mógł zmierzyć się z tą wymagającą dokładności techniką. W spotkaniu uczestniczyły dzieci wraz z mamami. Tematem przewodnim było „Zimowe origami”, tak więc powstały śnieżne bałwanki a, że wielkimi krokami zbliża się „Święto Zakochanych”, wykonano także walentynkowe serca. Przy słodkim poczęstunku ufundowanym przez bibliotekę szybko i miło minął czas. Na pewno nie jest to ostatnie wspólne przedsięwzięcie biblioteki i Świetlicy MDK Złotowo.

Edyta Dypolt

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG7.JPG