Kliknij, aby powiększyćW dniu 28 stycznia Biblioteka Publiczna Filia Mamlicz przeprowadziła zajęcia plastyczne „Bajkowe origami” w Świetlicy MDK Dąbrówka Barcińska. Spotkanie z uczestnikami zajęć feryjnych w świetlicy odbyło się w ramach zapoznania ich z ofertą biblioteki, jak i literaturą rozwijającą zdolności manualne.

W księgozbiorze biblioteki znajduje się wiele pozycji o technikach plastycznych, nie tylko origami ale również m.in. quilling, kirigami, scrapbooking. Na oglądaniu książek się nie skończyło i dzieci wraz z rodzicami mogły osobiście wykonać prace z origami płaskiego z koła. Powstały przepiękne, kolorowe prace przedstawiające bajkowego rycerza. Wszyscy w swoje prace włożyli dużo staranności i serca. Zajęcia zakończyły się wykonaniem walentynkowych serc metodą origami przestrzennym z prostokąta.

Edyta Dypolt

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG7.JPG8.JPG