REGULAMIN KONKURSU „Czytelnik roku 2016”

I. Postanowienia ogólne

Organizatorem konkursu jest Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin. Celem konkursu jest:

• zachęcanie do korzystania z  bibliotek publicznych;
  • promowanie czytelnictwa jako sposobu na miłe spędzenie czasu;
  • rozbudzanie zainteresowań czytelniczych i literackich;
  • kształtowanie nawyku regularnego czytania.

2. Czas trwania konkursu 01.02.2016r – 30.11.2016r.

3. Kategorie wiekowe:

• dzieci w wieku do 9 lat;
  • dzieci i młodzież w wieku 9-18 lat;
  • osoby powyżej 18 roku życia.

Decydujący jest wiek Czytelnika w momencie zgłoszenia udziału w konkursie (wypełnienie Karty Zgłoszenia);

4. Kryteria wyłaniania Zwycięzców

Czytelnikiem Roku zostanie osoba, która w wyznaczonym okresie zgromadzi największą liczbę punktów. Punkty będą przyznawane według następujących zasad:

• 1 wypożyczony egzemplarz – książka, audiobook – 1 punkt (prolongaty pozycji nie naliczają kolejnego punktu);
  • 1 wypożyczony bądź przeczytany w czytelni biblioteki egzemplarz prasy – 0,5  punktu;

6. Każdy nieterminowy zwrot wypożyczonej pozycji książkowej, audiobooka lub prasy spowoduje naliczenie minus 0.5 punktu.

7. Książki, audiobooki oraz prasę można wypożyczać w bibliotece głównej oraz w filiach bibliotecznych. Punkty naliczone w poszczególnych filiach bibliotecznych będą sumowane.

8. Istnieje możliwość zdobycia dodatkowych punktów:

• recenzja przeczytanej książki – 10 punktów;
  • uczestnictwo w spotkaniach organizowanych w bibliotekach (tj. bibliotece głównej
    i filiach) – 1 punkt;

9. Recenzje mogą pisać tylko czytelnicy w II i III kategorii wiekowej.

10. Recenzje przeczytanych książek należy składać w czasie trwania konkursu:

• pocztą elektroniczną na adres e-mail biblioteki głównej lub jednej z filii bibliotecznych;
  • osobiście w dowolnej placówce bibliotecznej.

11. Zgłoszona do Konkursu recenzja nie może być opublikowana w mediach tradycyjnych i elektronicznych przed 01.02.2016r.

12. Składając swoją recenzję pocztą elektroniczną lub osobiście Czytelnik wyraża zgodę na jej publikację w niezmienionej treści na stronie internetowej biblioteki, na profilu biblioteki na portalu Facebook, oraz w katalogu on-line biblioteki. Recenzja zostanie podpisana imieniem i nazwiskiem Czytelnika lub jego Nickiem, jeśli takowy zostanie przesłany przez Czytelnika.

13. W zgłoszeniu recenzji należy zaznaczyć, że jest to recenzja przesłana na potrzeby konkursu „Czytelnik Roku 2016”.

14. Recenzja powinna zawierać od 500 do 1000 znaków, licząc ze spacjami;

15. Recenzja winna być napisana samodzielnie przez Czytelnika, bez kopiowania treści recenzji z mediów tradycyjnych oraz elektronicznych. Recenzje, które zostaną uznane za plagiat, nie będą uwzględnianie przy naliczaniu punktów.

16. Recenzja powinna być podpisana przez autora imieniem i nazwiskiem oraz, jeśli Czytelnik wyraża taką chęć, nickiem.

17. Adresy e-mailowe organizatora: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

II. Zasady uczestnictwa w konkursie

1. Konkurs ma charakter otwarty. Uczestnikiem konkursu może być każdy, kto jest Czytelnikiem Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin, w tym biblioteki głównej
i wszystkich filii.

2. Warunkiem uczestnictwa jest:

• Wypełnienie i podpisanie Karty Zgłoszenia (zał. nr 1). Kartę Zgłoszenia dla osoby niepełnoletniej podpisuje Rodzic lub Opiekun Prawny (zał. nr 2).
  • Złożenie wypełnionej i podpisanej Karty Zgłoszenia w bibliotece głównej lub jednej z filii bibliotecznych.

Karty zgłoszenia są dostępne w placówkach bibliotecznych oraz na stronie internetowej  biblioteki.

3. Prawo do nagrody mają tylko ci Czytelnicy, którzy złożyli kompletne formularze zgłoszeniowe.

4. Do udziału w Konkursie można przystąpić w dowolnym dniu trwania Konkursu, a więc od 1 lutego 2016 roku do 30 listopada 2016 roku.

5. Pracownicy Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin, członkowie ich rodzin  oraz członkowie jury nie mogą brać udziału w Konkursie.

III. Zasady przyznawania nagród

1. Czytelnika Roku wyłoni Jury powołane przez Organizatora, w skład którego wejdą przedstawiciele biblioteki oraz instytucji kulturalnych z terenu Gminy Barcin.

2. Przyznanie nagród nastąpi na podstawie ustalonych kryteriów, osobno w każdej kategorii wiekowej.

3. Wręczenie nagród nastąpi w grudniu 2016 roku.

4. Laureaci zostaną poinformowani o wydarzeniu drogą telefoniczną, listowną lub
e-mailową oraz zaproszeni na uroczyste wręczenie nagród.

5. Wśród nagród:

• bon do księgarni;
  • karnet do kina;

IV. Postanowienia końcowe

1. Dane osobowe Uczestnika Konkursu podlegają ochronie zgodnie z Ustawą z dn. 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych  (Dz. U. z 2002 r. , nr 101, poz. 926 z późn. zm. ) oraz są zbierane i przetwarzane tylko na potrzeby przeprowadzenia Konkursu tj. wyłonienia Zwycięzców, ogłoszenia wyników oraz nagrodzenia Laureatów. Uczestnikom  przysługuje prawo do dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne dla potrzeb przeprowadzenia konkursu.

2. Uczestnictwo w Konkursie jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.

3. Dodatkowych informacji udzielają pracownicy Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin.

Pobierz: