Kliknij, aby powiększyćW piątek, 12 lutego 2016 r. w piechcińskiej książnicy odbyło się spotkanie poetyckie pn. „Kochajmy się” z okazji Walentynek w wykonaniu członkiń Grupy Teatralnej przy Kole Gospodyń Wiejskich w Lisewie Kościelnym. Panie odwiedziły mury naszej biblioteki po raz drugi, gdyż jesienią wystawiły „Wesele by Czechow” – żart sceniczny na podstawie opowiadań Antoniego Czechowa w reżyserii Ireny Kowalskiej, emerytowanej polonistki. Warto przypomnieć, iż realizują one wiele przedsięwzięć kulturalnych dla lokalnej społeczności. A scenariusze do swoich spektakli, czy spotkań literackich piszą same.

Tym razem artystki zaprezentowały poezję miłosną w prawie każdej epoce literackiej, zaczynając od starożytności a kończąc na literaturze współczesnej. Wysłuchaliśmy „Hymnu o miłości” św. Pawła Apostoła, „Sonetów do Laury” Francesco Petrarki, „Sonetów” Williama Szekspira, „Ma miłość jest jak róży krew” Roberta Burnsa, „Niepewności” Adama Mickiewicza, wierszy miłosnych Adama Asnyka, „Kocham Cię! Tęsknię!” Kazimierza Przerwy-Tetmajera, „Poeta pragnie szaty niebios” Williama Butlera Yeatsa, „Miłości” Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, „Nie kocham cię tak, jakbyś była” Pabla Nerudy oraz piosenki Piotra Rubika „Miłość to wierność wyborowi”. Ponadto członkinie Grupy Teatralnej przy Kole Gospodyń Wiejskich w Lisewie Kościelnym opowiadały miłosne historie z życia przedstawianych autorów liryki miłosnej.

Bardzo sympatyczne spotkanie poetyckie, podczas którego uczestnicy mieli możliwość prezentacji własnej twórczości literackiej. Okazję tę wykorzystała pani Maria Gabryszak, mieszkanka Piechcina, która pisze do szuflady różne utwory satyryczne i nie tylko. Walentynki w piechcińskiej bibliotece przebiegły w kameralnej atmosferze przy kawie i ciastku.

Dorota Witkowska

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG7.JPG