MIĘDZYPOWIATOWY PRZEGLĄD FILMÓW AMATORSKICH

Bez granic 2016

REGULAMIN:
1. Celem przeglądu jest promocja regionu Pałuk i Krajny. Rozbudzanie zainteresowań i uzdolnień twórczych uczestników przeglądu.
2. Organizatorem przeglądu jest Szubińskie Towarzystwo Kulturalne. Partnerami strategicznymi Rejonowa Biblioteka Publiczna w Szubinie oraz Urząd Miasta w Szubinie.
3. Forma wypowiedzi twórczej: film krótkometrażowy. Forma oraz zawartość treściowa filmu jest dowolna.
4. W przeglądzie mogą brać udział mieszkańcy powiatu nakielskiego i żnińskiego ze szczególnym uwzględnieniem uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych różnego typu.
5. Prace należy oznaczyć godłem w odrębnej zaklejonej kopercie należy podać swoje dane osobowe, adres fizyczny, mail, nr telefonu, tytuł filmu i godło.
6. Autorem filmu może być jedna osoba lub maksymalnie trzy osoby. Uwaga! Osoby występujące w filmie tylko jako aktorzy, scenarzyści, dekoratorzy i inni nie są uważani za autorów filmu)
7. Obowiązuje zasada 1 nagroda na 1 nagrodzony film.

8. Czas utworu filmowego nie powinien przekroczyć 7 minut.
9. Utwory filmowe oceniane będą w jednej kategorii tematycznej pt. Bez granic, oraz
w dwóch grupach wiekowych: do 19 lat i powyżej.
10. Film może być nagrany tylko w jednym z podanych formatów: avi, mp4.
11. Film powinien, co do treści, być zgodny z obowiązującymi przepisami prawa i dobrymi obyczajami. i nie może naruszać dóbr osobistych osób, ani też nie znieważać ich uczuć religijnych,
w rozumieniu art. 196, 212,216 KK.
12. Zarówno treść filmu, jak i wykorzystany w nim materiał audiowizualny powinien stanowić własność autora. Ma on obowiązek podpisać stosowne oświadczenie dot. przestrzegania prawa autorskiego zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 1 do niniejszego regulaminu.
Jego dostarczenie jest warunkiem przyjęcia filmu.
13. Autor nagrodzonego filmu wyraża zgodę na bezterminową, nieodpłatną prezentację jego dzieła na stronach internetowych organizatora i partnerów projektu, a także na pokazach publicznych. ( załącznik nr 2)
14. Na przegląd autor może zgłosić tylko jeden film. Film musi być debiutem. Nie może być wcześniej publicznie prezentowany w żadnej formie ( poza pokazem zamkniętym np. w szkole na potrzeby wewnątrz szkolne lub inne)
15. Film należy dostarczyć w formie nagrania cyfrowego na płycie DVD, w dwóch egzemplarzach z załączonym opisem zawierającym nazwisko i imię autora/autorów, adres, nr telefonu, mail.
16. Nadesłane filmy oceni powołane przez organizatora jury.
17. Głównymi kryteriami oceny będą: wartość artystyczna filmu, jakość wykonania, nakład pracy i treść filmu.
18. Jury przyzna nagrody rzeczowe i wręczy puchary. Podział nagród należeć będzie do Jury.
19.
Nagrody: w dwóch kategoriach wiekowych – wartościowy sprzęt elektroniczny.
20. Ponadto przewidujemy wręczenie pucharu Prezesa Szubińskiego Towarzystwa Kulturalnego oraz pucharu publiczności.
21. Dodatkowym wyróżnieniem będzie zamieszczenie dwóch lub więcej najlepszych filmów na stronach internetowych Szubińskiego Towarzystwa Kulturalnego.
22. Materiał filmowy należy przesyłać listem poleconym lub dostarczyć osobiście w nieprzekraczalnym terminie,
do 1 listopada 2016 roku, na adres: Szubińskie Towarzystwo Kulturalne. Szubin 89-200, ul. Kcyńska 11 z dopiskiem ,,Bez granic„
23. Pokaz najlepszych filmów i wręczenie nagród i wyróżnień przyznanych przez Jury oraz Prezesa SZTK odbędzie się w drugiej połowie listopada 2016r. w Szubinie. O dokładnym terminie i miejscu gali finaliści zostaną poinformowani z wyprzedzeniem. Na uroczystość premierowego pokazu wybranych filmów zostaną za pośrednictwem mediów, wszyscy uczestnicy przeglądu.
24. Za ważne zgłoszenie uważa się takie, które spełnia wymogi niniejszego regulaminu.
25. Ostateczna interpretacja regulaminu należy do Organizatora. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 601072187, oraz e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Regulamin konkursu znajduje się na stronie www.biblioteka.szubin.pl

Oryginalna treść.pdf