Kliknij, aby powiększyćCykl „biblioteczne spotkania a muzyką” cieszy się wśród użytkowników Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin dużą popularnością. Każde spotkanie gromadzi kilkudziesięciu gości, chętnych do wysłuchania koncertu. Nie inaczej było na kolejnym spotkaniu z cyklu, które odbyło się 24 lutego 2016 roku. Bohaterem wieczoru był Pan Kuba Michalski, piosenkarz, kompozytor i autor tekstów.

Pan Michalski komponuje piosenki do tekstów własnych, oraz cudzych wierszy (m.in. Bolesława Leśmiana, Adama Asnyka, Adama Mickiewicza, Charlesa Baudelaire'a itd.). Specjalizuje się w śpiewie oraz grze na gitarze akustycznej. Występuje z założonym z żoną Anetą zespołem Cotton Cat, oraz z programami solowymi poświęconymi balladom Leonarda Cohena i Jacka Kaczmarskiego. Goście biblioteki mieli okazję wysłuchać tych utworów na wcześniejszych koncertach artysty, które miały miejsce w naszej instytucji – tym razem jednak program występu był inny.

Artysta zaprezentował kilkanaście utworów najsłynniejszych polskich poetów w własnych aranżacjach, stąd tytuł programu: „Ach -poezja!”. Wiersze, min. Adama Mickiewicza, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Kazimierza Przerwy-Tetmajera, Marii Pawlikowskiej Jasnorzewskiej nabrały nowego blasku przy łagodnych dźwiękach gitary. Niektóre aranżacje były liryczne, spokojne, inne żywe i radosne. Jako że wiele spośród wyśpiewanych na koncercie utworów było dobrze znanych widowni, nie zabrakło wspólnego śpiewania. Pomiędzy piosenkami Pan Michalski nie szczędził gościom anegdot oraz opowieści zwianych z wykonywanymi właśnie utworami.

Widownia nagrodziła występ artysty gromkimi oklaskami, poprosiła także o bis, którą to prośbę Pan Michalski chętnie spełnił. Po zakończeniu koncertu wielu spośród gości skorzystało z możliwości zakupu płyt z twórczością artysty oraz otrzymania jego autografu.

Olga Gralak-Ćwikła

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg