Kliknij, aby powiększyć8 marca to dzień wyjątkowy w kalendarzu świąt. Tego dnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet, kiedy każdej kobiecie, od najmłodszej do najstarszej, należą się życzenia szczęścia i pomyślności. Z okazji tego święta 9 marca 2016 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbył się koncert, którego gwiazdą był Andrea Lattari, włoski piosenkarz mieszkający w Inowrocławiu.

Pan Lattari jest doskonale znany użytkownikom biblioteki; w murach naszej książnicy koncertował już kilka razy. Każdy jego występ gromadzi rekordową liczbę widzów. Nic w tym dziwnego, ponieważ Pan Lattari jest równie dobrym śpiewakiem jak showmanem, potrafiącym zaprosić widownię do wspólnej zabawy. Piosenkarz pochodzi z Sycylii. Los rzucił go do Polski, do Inowrocławia, gdzie znalazł miłość, dom oraz wierną publiczność; jego recitale włoskich piosenek cieszą się dużym powodzeniem. Pan Lattari regularnie koncertuje nie tylko w Inowrocławiu, jeździ z występami po całej Polsce.

W naszej bibliotece, podczas dwugodzinnego występu, piosenkarz zaprezentował kilkanaście włoskich piosenek mówiących o miłości - i jak przystało w Dzień Kobiet – o zaletach piękniejszej części ludzkości. Jak zauważył Pan Lattari, Włosi są narodem kochającym kobiety, dlatego też piosenek o tej tematyce nie brakuje.

Artyście z powodzeniem udało mu się rozruszać publiczność. Widzowie śpiewali razem z nim i klaskali do rytmu. Jako, że piosenkarz zaprezentował wiele ze znanych powszechnie włoskich przebojów, nie było problemu z zachęceniem publiczności do wspólnej zabawy. Pan Lattari schodził ze sceny, krążył między widzami, zaprosił też jedną ze słuchaczek na scenę, aby zaśpiewała piosenkę razem z nim. Udało mu się nawet namówić kilka pań do wspólnego tańca. Większość utworów była dynamiczna i wesoła; nie zabrakło jednak kilku lirycznych i spokojnych ballad, podczas których widzowie mogli odetchnąć.

Widzowie wychodzili zadowoleni, zapowiadając, że z pewnością zjawią się na następnym koncercie Pana Lattari.

Olga Gralak-Ćwikła

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg