Kliknij, aby powiększyćW dniu 3 marca 2016 roku w Bibliotece Publicznej filia Mamlicz odbyły się zajęcia „Małpy w Internecie”. Na spotkanie w książnicy przybyli uczniowie z Szkoły Podstawowej w Mamliczu wraz z wychowawcą Panią Hanną Krauze. Dzieci na początku poszukiwali pochowane literki ,z których musiały ułożyć słowo Internet. Następnie wypowiadali się co to jest Internet i do czego może służyć. Głównie padały odpowiedzi, że na co dzień korzystają z niego w celach rozrywkowych, do grania w gry komputerowe, słuchania muzyki i oglądania bajek, filmów.

W trakcie dyskusji dzieci miały możliwość obejrzenia rutera, kabla oraz gniazdka karty sieciowej komputera. Po miłej pogadance przy słodkim poczęstunku odbyły się gry ruchowe. Uczniowie wesoło bawili się przy tworzeniu trzyosobowych sieci połączeń, tworzeniu switcha oraz podczas zabawy Ruting. Dzięki czytanym fragmentom książki Artura Janickiego „Skąd się wzięły małpy w Internecie?” uczestnicy zajęć poznali co to jest adres strony internetowej, w jaki sposób są przesyłane informacje w Internecie oraz jaki jest związek małp z Internetem. Rozszyfrowywali także adresy stron internetowych, jak również używanych domen internetowych m.in. eu, pl, com, edu.

Do poszukiwań strony internetowej szkoły w Mamliczu, barcińskiej biblioteki i Urzędu Miasta i Gminy Barcin użyli komputera. Zajęcia zakończyły się wysłaniem pozdrowień pocztą elektroniczną do Pani dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin.

Edyta Dypolt