Kliknij, aby powiększyć4 marca 2016 r. w Filii w Piechcinie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin, odbyło się spotkanie uczestników czwartej edycji projektu „O finansach… w bibliotece”. O godz. 9:00 pierwsza i o godz. 12:00 druga grupa zakończyła I Moduł kursu na poziomie podstawowym. Miał on formę szkolenia e-learningowego. Kursanci dowiedzieli się, co to jest budżet domowy i jak go kalkulować. Poznali jak racjonalizować swoje wydatki, jak wykorzystywać do planowania wydatków dostępne w sieci porównywarki i kalkulatory, a także jak radzić sobie w przypadku deficytu budżetowego lub co zrobić z nadwyżką finansową. W czasie spotkania nie zabrakło słodkiego poczęstunku i dobrego humoru.

Natomiast w głównej siedzibie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie spotkania grupy na poziomie zaawansowanym, w ramach I Modułu czwartej edycji kursu „O finansach… w bibliotece”, odbywały się 1 marca 2016 r. o godz. 16:00 oraz 3 i 10 marca br. o godz. 10:00. Uczestnicy szkolenia, przy filiżance kawy lub herbaty, wymieniając się doświadczeniem i umiejętnościami, łącząc praktykę z zabawą, czerpali wiedzę z zakresu bankowości elektronicznej. Kursanci pogłębiali swoje wiadomości na temat gospodarowania finansami osobistymi. Rozwijali umiejętności korzystania z dostępnych serwisów internetowych pomocnych w podejmowaniu indywidualnych decyzji zakupowych. Zdobywali informacje o prawach konsumenta przy zakupach w sieci i poza lokalem przedsiębiorstwa, jak również poznali instytucje konsumenckie, do których w razie problemów ze sprzedawcą można się zwrócić z prośbą o bezpłatną pomoc.

Projekt „O finansach… w bibliotece” realizowany jest przez Fundację Społeczeństwa Informacyjnego z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Renata Grabowska

1.jpg2.jpg3.JPG4.JPG5.jpg