Kliknij, aby powiększyć14 marca 2016 r. po raz kolejny Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin im. Jakuba Wojciechowskiego włączyła się do ogólnoeuropejskiej akcji „Tydzień z Internetem”. W Polsce kampanię koordynuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI). W tym roku motywem przewodnim jest świadome korzystanie z Internetu i bezpieczne e-zakupy.

Osoby uczestniczące w spotkaniu poinformowane zostały o bezpiecznym zarządzaniu swoimi danymi w sieci, jakich danych nie powinni podawać sprzedawcom oraz jak sprawdzić wiarygodność sklepów internetowych. Dowiedziały się też, jak bezpiecznie mogą płacić za zakupy, jakie są różnice między e-zakupami a zakupami klasycznymi. Poznały zasady kupowania w Internecie oraz podstawowe prawa konsumenckie. Ponadto zdobyły wiedzę na temat certyfikatów SSL i bezpiecznego zakładanie hasła.

Spotkanie miało charakter warsztatowy, w związku z czym nastąpił podział na trzy drużyny, w których zostali wybrani liderzy, udzielający odpowiedzi na pytania z quizu. Na koniec wszyscy uczestnicy zarejestrowali się na stronie Tygodnia z Internetem 2016 potwierdzając swoje uczestnictwo w kampanii i rozwiązali pozytywnie quiz sprawdzający zdobytą wiedzę. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze z odrobiną rywalizacji.

W spotkaniu uczestniczyło 13 osób. Zajęcia prowadzili Anna Popielarz- Olszak, bibliotekarz oraz Maciej Gawroński, informatyk.

Anna Popielarz-Olszak

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg