Kliknij, aby powiększyć21 marca będziemy obchodzić Światowy Dzień Poezji. Właśnie z tej okazji w piechcińskiej książnicy 14 marca 2016 r. odbył się program satyryczny pn. „Na poetycką nutę” w wykonaniu Wandy i Eugeniusza Rzyskich, aktorów sceny bydgoskiej. Artyści wielokrotnie grali w studiach radiowych i telewizyjnych. Na uwagę zasługuje fakt, iż od 1991 roku bawią dzieci i dorosłych jako kabaret „Trójka”, wystawiając bajki, spektakle muzyczne, poetyckie, a także satyryczne.

Państwo Rzyscy podczas spotkania wprowadzili publiczność w doskonały nastrój. Były chwile refleksji, ale i radości. W spektaklu aktorzy wykorzystali wiersze Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Stefana Pastuszewskiego oraz utwory satyryczne własnego autorstwa. Artyści śpiewali solo i w duecie z akompaniamentem gitary. Oczywiście mieliśmy przyjemność wysłuchać znanego szlagieru „Czy te oczy mogą kłamać?”.

Podczas występu aktorów można było zauważyć, iż widzowie dobrze się bawili. Byli wręcz usatysfakcjonowani. Mamy nadzieję, że Państwo Rzyscy jeszcze kiedyś wystąpią w naszej bibliotece. W spotkaniu uczestniczyły 42 osoby.

Dorota Witkowska

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG7.JPG8.JPG