Kliknij, aby powiększyć11 marca 2016 r. w Filii w Piechcinie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin, odbyło się spotkanie uczestników czwartej edycji projektu „O finansach… w bibliotece”. O godz. 10:00 pierwsza i o godz. 12:00 druga grupa zakończyła II Moduł kursu na poziomie podstawowym: Bank przez Internet. Kursanci poznali podstawowe produkty bankowe. Dowiedzieli się, jak założyć konto bankowe, na co zwrócić uwagę, zawierając umowę z bankiem, jak korzystać z e-konta, jak wysłać przelew przez Internet. Uczestnikom kursu przypadły do gustu strony demo, na których mogli bez obaw ćwiczyć. W czasie spotkania nie zabrakło słodkiego poczęstunku i dobrego humoru.

Natomiast w głównej siedzibie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie spotkania grupy na poziomie zaawansowanym, w ramach II Modułu czwartej edycji kursu „O finansach… w bibliotece”, odbywały się 8 marca 2016 r. o godz. 16:00 oraz 17 marca br. o godz. 10:00. Uczestnicy szkolenia, przy filiżance kawy lub herbaty, wymieniając się doświadczeniem i umiejętnościami, łącząc praktykę z zabawą, uzupełniali wiedzę o podstawowych produktach bankowych. Kursanci pogłębiali swoje wiadomości na temat lokat, szczególnie lokat z funduszem inwestycyjnym. Rozwijali umiejętności posługiwania się narzędziami internetowymi, przydatnymi do porównywania ofert banków i podejmowaniu racjonalnych decyzji finansowych.

Projekt „O finansach… w bibliotece” realizowany jest przez Fundację Społeczeństwa Informacyjnego z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Renta Grabowska