Kliknij, aby powiększyćWe wtorek, 22 marca 2016 r. w piechcińskiej filii aktorzy Teatru „TAK” wystawili interaktywny spektakl teatralny pt. „Przygody Łatka Wąchatka”. W przedstawieniu uczestniczyli pierwszoklasiści ze szkoły podstawowej ZPS w Piechcinie wraz z nauczycielami.

Główny bohater spektaklu to pudel, Łatek Wąchatek, który zgubił się w lesie. Po pewnym czasie znalazł schronienie w wiejskim gospodarstwie. Spotkał tam zwierzęta borykające się z różnymi problemami (królik, świnka, gąska i krowa), a Łatek Wąchatek pomógł im je rozwiązać. Poprzez to przedstawienie dzieci zrozumiały, że trzeba walczyć ze swoimi słabościami. Natomiast, jeśli podejmujemy się jakiegoś zadania, musimy je wykonać dokładnie, nie byle jak. Dopiero wówczas poczujemy prawdziwą satysfakcję.

Warto podkreślić, iż uczniowie pierwszych klas mieli możliwość współtworzenia spektaklu, tańcząc i śpiewając. W tekstach piosenek pojawiły się elementy języka angielskiego (m.in. zwierzęta, części ciała). Teatr „TAK” odwiedził naszą bibliotekę po raz drugi i z pewnością nie ostatni.

Dorota Witkowska

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG7.JPG8.JPG