Kliknij, aby powiększyćWe wtorkowe popołudnie 22 marca 2016 roku przybyli do barcińskiej biblioteki uczestnicy projektu „Edukowanie przez czytanie”. Tym razem dzieci uczestniczyły w spektaklu edukacyjno – animacyjnym pt. „Przygody Łatka Wąchatka” wystawionym przez grupę teatralną „TAK” z Krakowa. Głównym bohaterem spektaklu był różowy piesek o imieniu Łatek Wąchatek.

Podczas spektaklu Wąchatek przedstawiał dzieciom swoich przyjaciół jakich poznał na wsi, po tym jak ludzie wyrzucili go z domu. Na początek przedstawił zajączka, który był policjantem i miał kłopot z głośnym mówieniem, ponieważ był nieśmiały. Łatek razem z widownią pomogli mu przemóc strach wykonując z nim różne ćwiczenia buźki tak, aby łatwiej mu się głośno mówiło. Przyjaciółka świnka była sprzątaczką, która ciągle sprzątała i ciągle bałagan w zagrodzie miała. Świnka niestety nie uważała przy sprzątaniu i nie zauważyła, że ma dziurawą kieszeń, do której śmieci chowała. Kolejną znajomą Wąchatka była gęś listonoszka. Jej przypadłością było mylenie paczek i listów. Dostarczała je byle komu i byle gdzie. Okazało się, iż gęś po prostu słabo widzi i wystarczyło, że dostała od Łatka Wąchatka okulary i zaraz lepiej jej się pracowało. Jako ostatnią przyjaciółkę głównego bohatera dzieci poznały zwariowaną krowę lekarkę, która miała swoje śmieszne sposoby na uzdrawianie wszystkich zwierząt. Niektórym kazała się gilgać, aby depresji nie mieli. Innym natomiast badała poziom humoru lub gwiazdy na spodniach, by sprawdzić czy dobrze się mają. Głównym kłopotem jaki krowa miała był jej sposób leczenia zwierząt. Do tego przysypiała podczas wizyt.

Podczas całego spektaklu piesek uczył dzieci nazw wszystkich poznanych zwierząt oraz zawodów jakie one wykonywały w języku angielskim. Na koniec spektaklu Wąchatek wraz z krową pożegnali się z dziećmi robiąc sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie. Zosia Forgiel podziękowała aktorom za fantastyczny występ.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych Pani Justyna Pałka złożyła wszystkim świąteczne życzenia, a dzieci otrzymały wielkanocne zajączki z czekolady.

Justyna Pałka

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG