Kliknij, aby powiększyćW związku ze zbliżającymi się świętami podczas cyklu zajęć „Mały artysta – bądź kreatywny” organizowanych wspólnie przez Bibliotekę Publiczną filia Mamlicz i Świetlicę MDK Mamlicz powstało wiele ozdób świątecznych. Uczestnicy zajęć stworzyli min. pisanki, kurki i zające z filcu, kurczaczki z wstążki oraz żonkile z krepiny. W minioną środę w ramach w/w cyklu odbyły się warsztaty „Zajączek wielkanocny jakiego nie znacie”.

Dzieci z Mamlicza i okolic tworzyły zające z siana. Ilu wykonawców tyle powstało zajączków różniących się od siebie wielkością i kształtem sterczących uszów. Podczas spotkania dzieciom pomagały Pani Ewa, Grażyna, Maria i Joanna. Warsztaty rękodzieła zostały poprowadzone przez bibliotekarza Edytę Dypolt.

Edyta Dypolt