Kliknij, aby powiększyćW dniu 23 marca młodzi czytelnicy Biblioteki Publicznej w Mamliczu wraz z bibliotekarzem tamtejszej biblioteki ruszyli na poszukiwanie wiosny. Dzieci dokładnie rozglądały się po okolicy zaglądając pod każdy mijany krzaczek, tym bardziej, że za każde odkrycie przyznawany był punkt. Wycieczka okazała się owocna w poszukiwaniach, zostały odnalezione pierwsze pąki liści na gałęziach drzew oraz zieleniące się listki świeżej trawki.

Dzieci odkryły śpiewające ptaki i zauważyli, że okoliczni mieszkańcy robią wiosenne porządki w swoich ogródkach. Zwycięzcą „Wiosennych poszukiwań” okazał się Bartek, który zdobył aż 5 punktów. Po powrocie do biblioteki najmłodsi kolorowali obrazki z „Panią wiosną”.

Edyta Dypolt

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG