Kliknij, aby powiększyćTym razem 23 marca 2016 r. na lekcję biblioteczną do piechcińskiej biblioteki przybyli uczniowie II klasy Technikum Logistycznego ZSN w Piechcinie. Były to zajęcia pn. „O książkach dla młodzieży”.

Podczas spotkania młodzi ludzie uczestniczyli w pogadance na temat roli książki w życiu człowieka, a także wiarygodności informacji zamieszczanych w Internecie. Następnie otrzymali instruktaż dotyczący sposobów poszukiwania książek w bibliotece, rodzaju katalogów bibliotecznych oraz ogólnej klasyfikacji UKD. Ponadto dowiedzieli się, co proponuje im biblioteka (między innymi dostęp do katalogu online, IBUK libra, Kursy123.pl, spotkania autorskie, z podróżnikiem, wernisaże prac lokalnych artystów). Obejrzeli również wystawkę ciekawych powieści dla młodzieży. Niektórzy uczniowie przyznali, iż nie zdawali sobie sprawy, że oferta naszej biblioteki jest aż tak szeroka.

Zajęcia odbyły się na podstawie komiksu z książki Ewy A. Rozkosz i Agaty Matraś pt. „Bibliostory. Edukacyjne historie komiksowe”. Uczestnicy spotkania mieli dostęp do stanowisk komputerowych z otwartymi kartami katalogu online biblioteki, co umożliwiło im konfrontację teorii z praktyką. W lekcji bibliotecznej uczestniczyło 10 osób.

Dorota Witkowska

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG