Kliknij, aby powiększyć4 kwietna 2016 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbyły się eliminacje gminne Międzygminnego Konkursu Krasomówczego „Demostenes”. Krasomówstwo nic innego jak umiejętność sprawnego, jasnego wyrażania swoich myśli, sztuka pięknego mówienia. Uczestnicy konkursu mieli więc za zadanie zaprezentować wybrany fragment tekstu w możliwie jak najpiękniejszy sposób.

Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz IV-VI Szkół Podstawowych. Występy oceniało jury w składzie: Pani Teresa Wilk, Pani Marzena Wolska oraz Pani Zofia Jesionowska. W szranki stanęli uczniowie szkół podstawowych z Barcina i Mamlicza. Jury przy ocenianiu występów brało pod uwagę zalety merytoryczne prezentacji, zrozumienie i interpretację tekstu oraz koszt oratorski, umiejętność poprawnej wymowy oraz świadome używanie środków ekspresji podczas występu.

Zwycięzcą kategorii klas I-III została Anna Ratajczak, 2 miejsce zaś zajęła Natalia Suplicka. Trzecie miejsca zdobyła Anna Broniszewska, wyróżnieniem nagrodzono Nicole Kubiak. W kategorii klas IV-VI zwycięzcą został Bruno Maciejewski, drugie miejsce zajęła Amelia Ciesielska. Laureaci obu kategorii oraz osoba która zajęła drugie miejsce w kategorii pierwszej będą reprezentować bibliotekę podczas finału konkursu, który odbędzie się 24 maja w Rejonowej Bibliotece Publicznej w Szubinie.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy , laureatom zaś życzymy powodzenia na dalszym etapie konkursu.

Olga Gralak-Ćwikła

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg