Kliknij, aby powiększyćRoman Pankiewicz, podróżnik, autor tryptyku podróżniczo-przygodowego: „Islandia - trzeci żywioł”, „Matuszka Rosija – pierwszy żywioł” oraz „Niemcy – moja mała ojczyzna. Drugi żywioł”. To właśnie do drugiej części odwoływał się 5 kwietnia 2016 r. podczas kolejnego spotkania w piechcińskiej bibliotece. Należy podkreślić, iż pan Pankiewicz przez kilkanaście lat pracował w Islandii, Rosji oraz Niemczech. W wolnym czasie poznawał kulturę oraz ciekawe miejsca tych krajów.

W trakcie spotkania podróżnik przybliżył nam historię Niemiec. Z pasją opowiadał o zwyczajach i mentalności Niemców. Ponadto można było zachwycać się przedstawionymi w prezentacji multimedialnej zabytkami w Niemczech.

Pisarz zachęcał wszystkich przybyłych na spotkanie do podróżowania, nawet w trudnej sytuacji finansowej. Zawsze przecież wyjeżdżając za granicę do pracy znajdziemy chwilę, aby odpocząć, właśnie zwiedzając.

Dorota Witkowska

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG