Kliknij, aby powiększyćW piątkowe popołudnie 8 kwietnia 2016 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbyło się spotkanie z pisarzem dziecięcym Wiesławem Drabikiem. Pan Wiesław jest autorem ponad stu książeczek dla dzieci ukazujących się od 1995r.

Najbardziej znane bajeczki to: „Bajka o Smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków", „Chwalipięta", „Umyj się świnko", „Uśmiechnij się, piesku!” i „Kocie łakocie". Książki pisane przez bohatera spotkania są to pełne humoru i morałów, a wierszowane bajeczki chętnie czytane i oglądane przez najmłodszych.

W bibliotece z autorem spotkały się rodziny biorące udział w projekcie czytelniczym pt. „Edukowanie przez czytanie” oraz miłośnicy twórczości Pana Drabika.

Autor wprawił wszystkich w dobry humor żonglując żywym słowem. Cytował śmieszne, rymowane zagadki. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawach ćwiczących spostrzegawczość za co były nagradzane drobnymi upominkami w formie naklejek i zakładek. Na koniec spotkania autor chętnie rozdawał dzieciom autografy.

Justyna Pałka

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG