Kliknij, aby powiększyćSpotkania z cyklu „Artyści gminy prezentują” organizowane w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin cieszą się wśród użytkowników biblioteki dużym powodzeniem. W cyklu prezentowane są dzieła mieszkańców gminy Barcin, którzy w sposób mniej czy bardziej profesjonalny zajmują się twórczością artystyczną. W bibliotece pokazywane są prace nie tylko osób dorosłych – także dzieci. Tak było w przypadku kolejnego spotkania z cyklu, które odbyło się 13 kwietnia 2016 roku; odbył się wtedy wernisaż wystawy prac dzieci z kółka plastycznego „Mały artysta”, działającego przy Przedszkolu nr 3 w Barcinie pod kierunkiem Pani Beaty Kata.

W zajęciach kółka bierze udział kilkudziesięcioro dzieci w wieku 5 i 6 lat. Pani Kata stara się rozwijać umiejętności swoich małych wychowanków pokazując im różne techniki plastyczne. Dzieci na zajęciach kółka malują, rysują, składają i wydzierają papier, robią witraże, stemple, odbijanki; posługują się różnymi rodzajami farb, kredek. Efektem ich wysiłków są wspaniałe prace, pokazujące ogrom dziecięcej wrażliwości i fantazji.

Podczas wernisażu Pani Kata opowiedziała o swojej działalności w kółku oraz swoich podopiecznych, po czym przeszła do przygotowanej specjalnie na tę okazję niespodzianki – mini warsztatów plastycznych. Każde dziecko i dorosły obecny na wernisażu mogło wziąć w nich udział; na początku wspólnymi siłami stworzono piękną łąkę pełną kwiatów z serwetek, po czym wszyscy chętni podzielili się na grupy i mogli rysować na papierze ściernym, zrobić kolorowe zawieszki bądź stworzyć gałąź pełną kwiatów odbijanych za pomocą denka plastikowych butelek. Nie zabrakło również śpiewu i wspólnego tańca.

Na koniec wernisażu każde dziecko otrzymało słodką niespodziankę oraz pamiątkowy dyplom.

Olga Gralak-Ćwikła

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg