Kliknij, aby powiększyćW dniu 13 kwietnia w siedzibie biblioteki w Mamliczu odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Mały artysta – bądź kreatywny”. Tym razem na warsztatach plastycznych dzieci miały do czynienia z farbami, nożyczkami i klejem. Za pomocą kilku kropli farb i dwóch kulek przygotowały tło do swojej pracy „Wiosenna łąka”. Następnie dzieci wycięły i składały kółka potrzebne na płatki kwiatków - stokrotek. W trakcie schnięcia farb, uczestnicy spotkania wykonali z popcornu pracę „Konwalia”.

Poznawanie nowych technik plastycznych sprawiło młodym plastykom wiele frajdy, tym bardziej, że mogli zjeść niewykorzystane materiały. Dzieci prężnie pracowały, dlatego też warsztaty zaowocowały wykonaniem przez każdego aż dwóch prac. Zmagania artystyczne dzieci będzie można podziwiać na wystawie, która będzie zorganizowana w czerwcu z okazji „Dnia rodzica”. Warsztaty zostały przygotowane wspólnie przez bibliotekarza Edytę Dypolt oraz pracownika Świetlicy MDK w Mamliczu Joannę Rucińską.

Edyta Dypolt