Kliknij, aby powiększyć1 kwietnia 2016 r. w Filii w Piechcinie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin, odbyło się spotkanie uczestników czwartej edycji projektu „O finansach… w bibliotece”. O godz. 10:00 pierwsza i o godz. 12:00 druga grupa zakończyła III Moduł kursu na poziomie podstawowym: Kredyty, lokaty i karty. Kursanci poszerzyli swoją wiedzę na temat podstawowych produktów bankowych, jakimi są lokaty, kredyty, karty płatnicze. Dowiedzieli się, jak bezpiecznie i odpowiedzialnie z nich korzystać. Oceniali korzyści oraz ryzyka związane z zaciągnięciem kredytu lub pożyczki. Zbyt obszerny materiał a także niespodziewany chochlik w postaci chwilowego braku Internetu nie popsuł dobrego humoru. Spotkanie było bardzo udane.

Natomiast w głównej siedzibie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie spotkania grupy na poziomie zaawansowanym, w ramach III Modułu czwartej edycji kursu „O finansach… w bibliotece”, odbywały się 15 marca 2016 r. o godz. 16:00 oraz 31 marca br. o godz. 10:00. Uczestnicy szkolenia, przy filiżance kawy lub herbaty, wymieniając się doświadczeniem i umiejętnościami, łącząc praktykę z zabawą, pogłębiali swoją wiedzę o kredytach. Omówiono różne rodzaje kredytów, szczególnie kredyt w karcie. Oceniano korzyści oraz ryzyka związane z korzystaniem z karty kredytowej. Porozmawiano o konsekwencjach nadmiernego zadłużania się.

Projekt „O finansach… w bibliotece” realizowany jest przez Fundację Społeczeństwa Informacyjnego z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Renata Grabowska

1.JPG2.JPG3.jpg4.jpg