Kliknij, aby powiększyć28 kwietnia 2016 r. o godz. 10:00 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie, odbyło się uroczyste zakończenie kursu czwartej edycji projektu „O finansach… w bibliotece” grupy na poziomie zaawansowanym. 14 uczestników kursu, ponieważ wszyscy nie mogli wziąć udziału w spotkaniu, z rąk Dyrektor BPMiG Barcin, pani Grażyny Szafraniak, odebrało pamiątkowe certyfikaty. Był tort, ciasto, pamiątkowe zdjęcia i niekończące się wspomnienia z przebiegu szkolenia.

Ogółem z kursu zaawansowanego skorzystało 21 osób, które podzielone na trzy grupy szkoleniowe przez dwa miesiące w zakresie pięciu tematycznych modułów, łącząc praktykę z zabawą, poszerzały swoją wiedzę ekonomiczną. Okazało się, że nasi Seniorzy całkiem dobrze radzą sobie z obsługą komputera i posługiwaniem się narzędziami internetowymi dotyczącymi elektronicznej bankowości. Znają podstawowe zagadnienia ekonomiczne i finansowe a swoim doświadczeniem chętnie dzielili się z innymi kursantami. Na każdym ze spotkań szkoleniowych na uczestników czekał słodki poczęstunek oraz gorące napoje, zawsze panowała przyjazna atmosfera, a dyskusjom nie było końca.

Projekt „O finansach w bibliotece” jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a jego założenia są zgodne z celami Programu Rozwoju Bibliotek.

Renata Grabowska

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG7.JPG8.JPG9.JPG