Kliknij, aby powiększyćW książnicy w Mamliczu Tydzień Bibliotek pod hasłem „Biblioteka inspiruje” został rozpoczęty „Konkursem pięknego czytania”. Tak jak w ubiegłym roku, tak i w tym konkurs ten wśród uczniów Szkoły Podstawowej w Mamliczu cieszył się dużym zainteresowaniem. Uczestników konkursu oceniało jury w składzie Pani Zofia Jesionowska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Mamliczu Pan Ewaryst Tomiczak oraz dyrektor Biblioteki Publicznej w Barcinie Pani Grażyna Szafraniak.

Jury oceniając dzieci brało pod uwagę technikę czytania, środki artystycznego wyrazu, dobór tekstu oraz zmieszczenie się w limicie czasu czytania. Dzięki temu, że uczestnicy wcześniej sami wybierają tekst możemy zaobserwować u młodego czytelnika jak kształtują się jego zainteresowania literaturą. Konkurs pięknego czytania przeprowadzany jest w dwóch kategoriach wiekowych.

Edyta Dypolt