Kliknij, aby powiększyć6 maja 2016 r. w piechcińskiej książnicy odbyło się otwarcie wystawy fotografii Weroniki Bembenek, barcinianki, która jest uczennicą I klasy Liceum Ogólnokształcącego w Barcinie. Swoją pasję rozwijała już w szkole podstawowej pod kierunkiem pani Ludwiki Adamczyk, nauczycielki przyrody w Szkole Podstawowej nr 1 im. dr. Stanisława Krzysia w Barcinie. Natomiast w gimnazjum i liceum do zgłębiania tajników fotografii namówiła Weronikę pani Halina Pietrzak, nauczyciel bibliotekarz barcińskiego LO.

Inspiracją dla Weroniki są przede wszystkim fauna i flora, zjawiska przyrody, a nawet ciekawe budowle. Na uwagę zasługuje fakt, iż licealistka oprócz fotografowania maluje i pisze do szuflady - przeważnie wiersze. Obecnie kończy pracę nad pierwszym rozdziałem książki.

Trzeba podkreślić, iż było duże zainteresowanie wystawą wśród przybyłych gości. W spotkaniu uczestniczyło 20 osób. Fotografiami Weroniki można zachwycać się do końca maja w czytelni biblioteki. Serdecznie zapraszamy.

Dorota Witkowska

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG7.JPG8.JPG