Kliknij, aby powiększyćW dniu 10 maja Biblioteka Publiczna Filia Mamlicz wraz z Świetlicą MDK w Złotowie, w której mieści się punkt biblioteczny, zaprosiła okolicznych mieszkańców na spotkanie poetyckie z Panią Zofią Jesionowską. Publiczność została zaczarowana słuchając w skupieniu utworów „Moje credo”, „Lęk”, „Zabiorę cię tam…” i wielu, wielu innych wierszy nie tylko z tomiku „Kwiaty odejdą z latem”. Z poezją Pani Zofii słuchacz identyfikuje się, czując ją jako własne osobiste przeżycia, przemyślenia. Spotkanie z Panią Zofią było niezwykłym przeżyciem nie tylko dla dorosłych, ale również dla młodziutkiej mieszkanki Złotowa - Ani, która ma za sobą pierwsze nieśmiałe spotkania z kartką i piórem, a odbiorcami jej zapisków są na początek najbliżsi, rodzina.

Złotowskiej publiczności Pani Zofia nie tylko przedstawiła swoją twórczość, ale również opowiedziała o swoich pasjach, zainteresowaniach. Zdradziła słuchaczom w jaki sposób tworzy i co ją inspiruje. Okazało się, że w dużej mierze wpływ na powstanie wierszy ma pora roku i przyroda za oknem. W czasie chłodu, zimy twórczość jest uśpiona i tak jak natura przebywa w hibernacji czekając na przebudzenie wiosną.

W trakcie spotkania poetyckiego z Panią Zofią Jesionowską o oprawę muzyczną zadbała uczennica szkoły muzycznej Sandra Zarzycka. Pełne uroku dwugodzinne spotkanie zakończyło się wręczeniem tomików „Kwiaty odejdą z latem” najaktywniejszym czytelnikom punktu bibliotecznego w Złotowie oraz osobom, które znały odpowiedź na pytanie, w którym roku ów tomik został wydany.

Edyta Dypolt