Kliknij, aby powiększyćW Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin występuje regularnie wielu artystów. Jednymi z najbardziej ulubionych przez barcińską publiczność są Państwo Wanda i Eugeniusz Rzyscy z Bydgoszczy, występujący razem z córką Aleksandrą. Razem tworzą oni rodzinne trio aktorskie, pokazujące swoje talenty podczas koncertów poetyckich oraz scen kabaretowych . Ich koncerty w bibliotece zawsze cieszą się dużym powodzeniem; nie inaczej było 11 maja 2016 roku, kiedy w murach naszej książnicy odbył się kolejny ich występ, tym razem kabaretowy.

Spotkanie odbyło się w ramach Tygodnia Bibliotek, któremu w tym roku patronuje hasło „Biblioteka inspiruje”. I z pewnością występ Państwa Rzyskich zainspirował naszych gości – do śmiechu. Państwo Rzyscy okazali się być wyśmienitymi komikami. Ich występ zatytułowany „Jak w rodzinie” pokazywał humorystyczne scenki z życia zwykłych polskich rodzin z wszystkimi ich wadami i przywarami. Skecze nawiązywały do aktualnej sytuacji społecznej pokazując smaczki i absurdy polskiej codzienności. Szczególne rozbawienie wzbudzały postacie rezolutnej gospodyni Genowefy Stolnicy kreowanej przez Panią Wandę Rzyską, oraz typowego polskiego kibica granego przez Pana Eugeniusza.

Państwo Rzyscy śpiewali także piosenki – równie wesołe i humorystyczne jak ich scenki. Występ rodzinnego trio nagrodzony został burzą oklasków, aktorzy zostali poproszeni także o bis. Widzowie zapowiedzieli, że z pewnością zjawią się na kolejnym występie Państwa Rzyskich w bibliotece.

Olga Gralak-Ćwikła

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg