Kliknij, aby powiększyćMaj to czas bibliotek. W tym miesiącu bibliotekarze z całej Polski obchodzą swoje święto, wyznaczone na dzień 8 maja. Jest to okazja do spotkań bibliotekarzy z władzami samorządowymi. Również pracownicy Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin mieli okazję świętować – spotkanie z okazji Dnia Bibliotekarza odbyło się 12 maja 2016 roku. Byli na nim obecni oraz pracownicy biblioteki oraz emerytowani bibliotekarze . Wspólnie z nami świętowali przedstawiciele władz samorządowych z Burmistrzem Michałem Pęziakiem, Zastępcą Burmistrza Panią Lidią Kowal, Przewodniczącą Rady Miejskiej Krystyna Bartecką, Zastępca Przewodniczącej Rady Miejskiej Teresą Wilk oraz Przewodniczącym Komisji Kultury, Oświaty i Sportu Rafałem Rydlewskim.

Przewodnicząca Rady Miejskiej Pani Krystyna Bartecka złożyła list gratulacyjny z życzeniami na ręce Pani Dyrektor biblioteki Grażyny Szafraniak , w którym czytamy m.in. „…Dzisiejsza uroczystość doskonale wpisuje się w XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek obchodzony pod hasłem „Biblioteka inspiruje”, którego celem jest podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia i edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką. Biblioteka Miasta i gminy Barcin, dzięki zaangażowaniu pracowników i atrakcyjnej ofercie edukacyjno-kulturalnej oraz solidnemu wsparciu samorządu, rozbudza ciekawość i pomysłowość, zachęca do poszukiwań i stawiania pytań, podsuwa rozwiązania i odpowiedzi. Gratulujemy regionalnych i ogólnopolskich sukcesów oraz dziękujemy za stworzenie w sercu miasta miejsca z duszą.” Dyrektor podziękowała pracownikom za zaangażowanie i dobrą pracę. Również pracownicy podziękowali Pani Dyrektor za kreowanie pozytywnego wizerunku placówki. Następnie nadszedł czas na poczęstunek i rozmowy przy kawie.

Olga Gralak-Ćwikła

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg