Kliknij, aby powiększyćW środę 11 maja 2016 r. w piechcińskiej filii odbyła się kolejna lekcja biblioteczna, w ramach Tygodnia Bibliotek. W zajęciach uczestniczyły 4-latki z miejscowego przedszkola wraz z nauczycielem, panią Esterą Kolasą.

Tym razem dzieci ułożyły z rozsypanki literowej tytuł bajki o niebieskich istotach, stworzonych przez belgijskiego rysownika komiksowego Pierre’a Culliforda, tworzącego pod pseudonimem Peyo. Następnie przedszkolaki poznały przygody Smerfów, bohaterów opowiadania pt. „Smerfowa nauka”. Oczywiście po wysłuchaniu utworu, 4-latki odpowiadały na pytania do tekstu. Zresztą świetnie poradziły sobie z tym i pozostałymi zadaniami. Maluchy podczas spotkania układały również smerfopuzzle, a także kolorowały smerfoplakaty.

W spotkaniu uczestniczyło 16 osób.

Dorota Witkowska

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG